Lukujärjestykset

Lasten ja nuorten arkkitehtuurikoulu Arkki järjestää arkkitehtuurin perusopetusta Kaapelitehtaalla Helsingissä, WeeGeellä ja Koulumestarin koululla Espoossa sekä Tikkurilassa Vantaalla. Opetus jakautuu lapsi-vanhempi-ryhmissä toteutettavaan varhaisiän arkkitehtuurikasvatukseen (VO) 4–6-vuotiaille, perusopetukseen (PO) 7–9-vuotiaille, 10–14-vuotiaille ja yli 14-vuotiaille sekä syventäviin opintoihin (SO) niille, jotka ovat suorittaneet 800 tuntia perusopintoja. Opetusta annetaan suomeksi (s), ruotsiksi (sv) ja englanniksi (en).

Kaapelitehdas, Aino-luokka, Tallberginkatu 1 C 106, Helsinki

17:00–18:30

H09 SO s 13–15 Niina


18:30–20:00

H10 SO s 15-19 Niina

15:30 – 17:00

H11 GU sv 7–9 Joakim


17:00–18:30

H13 FU sv 4–6 Joakim


18:30–20:00

H16 GU sv 10–14 Joakim

15:30 – 17:00

H20 BE en 7–9 Callisté


17:00–18:30

H18 BE en 4–6 Callisté


18:30–20:00

H22 BE en 10–14 Callisté

15:30 – 17:00

H25 PO s 7–9 Liisa


17:00–18:30

H28 PO s 10–14 Janne


18:30–20:00

H30 PO s 10–14 Janne

18:30 – 20:00

H38 PO s 10–14 Callisté

10:30 – 12:00

H40 VO s 4–6 Ronja


12:15–13:45

H42 VO s 4–6 Ronja

Kaapelitehdas, Luokka 1, Tallberginkatu 1 C 106, Helsinki

15:30–17:00

H02 PO s 10–14 Julia


17:00–18:30

H05 PO s 10–14 Katariina


18:30–20:00

H08 PO s 10–14 Katariina

17:00–18:30

H14 PO s 7–9 Lotta


18:30–20:00

H17 PO s 10–14 Lotta

17:00–18:30

H21 PO s 7–9 Liisa


18:30–20:00

H24 PO s 10–14 Liisa

17:00–18:30

H27 PO s 10–14 Ella N


18:30–20:00

H29 PO s 10–14 Ella N

10:30–12:00

H41 PO s 10–14 Anna P


12:15–13:45

H42 PO s 7–9 Anna P


14:00–13:30

H46 PO s 7–9 Anna P

Kaapelitehdas, Luokka 2, Tallberginkatu 1 C 106, Helsinki

15:30–17:00

H01 PO 7–9 Henna H


17:00–18:30

H03 PO s 7–9 Henna H


18:30–20:00

H06 PO s 10–14 Julia

17:00–18:30

H12 VO s 4–6 Janne


18:30–20:00

H15 PO s 10–14 Janne

17:00–18:30

H19 VO s 4–6 Janne


18:30–20:00

H23 PO s 10–14 Janne

17:00–18:30

H26 VO s 4–6 Lotta


18:30–20:00

H31 PO s 10–14 Lotta

15:30–17:00

H32 PO s 10–14 Janne


17:00–18:30

H33 PO s 7–9  Janne


18:30–20:00

H36 PO s 10–14 Janne

10:30–12:00

H39 PO s 7–9 Elaine


12:15–13:45

H43 VO s 4–6  Elaine


14:00–15:30

H46 VO s 4–6 Elaine

Näyttelykeskus WeeGee, Ahertajantie 5, Espoo

15:30–17:00

EW01 PO s 7–9 Henna T


17:00–18:30

EW02 VO s 4–6 Henna T


18:30–20:00

EW03 PO s 7–9 Henna T

17:00–18:30

EW04 PO s 7–9 Anna H


18:30–20:00

EW05 PO s 10–14 Anna H

17:00–18:30

EW06 PO s 14+ Jaana


17:00–18:30

EW07 VO s 4–6 Karen


17:00–18:30

EW08 PO s 10–14 Karen

15:30–17:00

EW09 PO s 7–9 Henna H


17:00–18:30

EW10 VO s 4–6 Henna H


18:30–20:00

EW11 PO s 10–14 Henna H

10:30–12:00

EW12 VO s 4–6 Amanda


12:00–13:30

EW13 PO s 7–9 Amanda

Koulumestarin koulu, Muuralanpiha 3, Espoo

17:00–18:30

E01 PO s 7–9 Ella K


18:30–20:00

E02 PO s 10–14 Ella K

17:00–18:30

E03 VO s 4–6 Saara


18:30–20:00

E04 PO s 10–14 Saara

17:00–18:30

E05 PO s 7–9 Ella K


18:30–20:00

E06 PO s 10–14 Ella K

Lummetie 2, Tikkurila, Vantaa

17:00–18:30

V01 VO s 4–6 Karen


18:30–20:00

V02 PO s 7–9 Karen

17:00–18:30

V03 PO s 7–9 Joakim


18:30–20:00

V04 PO s 10–14 Joakim

17:00–18:30

V05 PO s 7–9 Joakim


18:30–20:00

V06 PO s 10–14 Joakim