Lukujärjestykset

Lasten ja nuorten arkkitehtuurikoulu Arkki järjestää arkkitehtuurin perusopetusta Kaapelitehtaalla Helsingissä, WeeGeellä ja Koulumestarin koululla Espoossa sekä Tikkurilassa Vantaalla. Opetus jakautuu lapsi-vanhempi-ryhmissä toteutettavaan varhaisiän arkkitehtuurikasvatukseen (VO) 4–6-vuotiaille, perusopetukseen (PO) 7–9-vuotiaille, 10–14-vuotiaille ja yli 14-vuotiaille sekä syventäviin opintoihin (SO) niille, jotka ovat suorittaneet 800 tuntia perusopintoja. Opetusta annetaan suomeksi (s), ruotsiksi (sv) ja englanniksi (en).

Kaapelitehdas, Aino-luokka, Tallberginkatu 1 C 106, Helsinki

Päivä / aika
Ma
Ti
Ke
To
Pe
La
10:30–12:00
H40
VO s 4–6
Ronja
12:15–13:45
H42
VO s 4–6
Ronja
14:00–15:30
H46
VO s 4–6
Ronja
15:30–17:00
H11
GU sv 7–9
Joakim
H20
BE en 7–9
Sudar
H25
PO s 7–9
Liisa
17:00–18:30
H09
SO s 13–15
Niina
H13
FU sv 4–6
Joakim
H18
EE en 4–6
Sudar
H26
VO s 4–6
Lotta
18:30–20:00
H10 Niina
SO s 15-19
Niina
H16
GU sv 10–14
Joakim
H22
BE en 10–14
Sudar
H31
PO s 10–14
Lotta
H38
PO s 10–14
Elaine

Kaapelitehdas, Luokka 1, Tallberginkatu 1 C 106, Helsinki

Päivä / aika
Ma
Ti
Ke
To
Pe
La
10:30–12:00
H41
PO s 10–14
Anna P
12:15–13:45
H42 Anna P
PO s 7–9
Anna P
14:00–15:30
H46
PO s 7–9
Anna P
15:30–17:00
17:00–18:30
H05
PO s 10–14
Katariina
H14
PO s 7–9
Lotta
H21
PO s 7–9
Liisa
H27
PO s 10–14
Ella N
18:30–20:00
H08
PO s 10–14
Katariina
H17
PO s 10–14
Lotta
H24
PO s 10–14
Liisa
H29
PO s 10–14
Ella N

Kaapelitehdas, Luokka 2, Tallberginkatu 1 C 106, Helsinki

Päivä / aika
Ma
Ti
Ke
To
Pe
La
10:30–12:00
H39
PO s 7–9
Katarina
12:15–13:45
H43
VO 4–6
Katarina
15:30–17:00
H02
PO s 7–9
Julia
H32
PO s 10–14
Janne
17:00–18:30
H03
PO s 7–9
Julia
H12
VO s 4–6
Janne
H19
VO s 4–6
Janne
H28
PO s 10–14
Janne
H33
PO s 7–9
Janne
18:30–20:00
H06
PO s 10–14
Julia
H15
PO s 10–14
Janne
H23
PO s 10–14
Janne
H30
PO s 10–14
Janne
H36
PO s 10–14
Janne

Kaapelitehdas, Luokka 3, Tallberginkatu 1 C 106, Helsinki

Päivä / aika
Ma
Ti
Ke
To
Pe
La
15:30–17:00
H01
PO s 7–9
Henna H
17:o0–18:30
H04
PO s 7–9
Liisa

Näyttelykeskus WeeGee, Ahertajantie 5, Espoo

Päivä / aika
Ma
Ti
Ke
To
Pe
La
10:30–12:00
EW12
VO s 4–6
Sini
12:00–14:00
EW13
PO s 7–9
Sini
15:30–17:00
EW01
PO s 7–9
Henna T
EW9
PO s 7–9
Henna H
17:00–18:30
EW02
VO s 4–6
Henna T
EW04
PO s 7–9
Anna H
EW06
PO s 14–15
Jaana
EW07
VO s 4–6
Karen
EW10
VO s 4–6
Henna H
18:30–20:00
EW03
PO s 7–9
Henna T
EW05
PO s 10–14
Anna H
EW08
PO s 10–14
Karen
EW11
PO s 10–14
Henna H

Koulumestarin koulu, Muuralanpiha 3, Espoo

Päivä / aika
Ma
Ti
Ke
To
Pe
La
17:00–18:30
E01
PO s 7–9
Sini
E03
VO s 4–6
Saara
E05
PO s 7–9
Ella K
18:30–20:00
E 02
PO s 10–14
Sini
E04
PO s 10–14
Saara
E06
PO s 10–14
Ella K

Lummetie 2, Tikkurila, Vantaa

Päivä / aika
Ma
Ti
Ke
To
Pe
La
17:00–18:30
V01
PO s 7–9
Karen
V03
PO s 7–9
Joakim
V05
PO s 7–9
Joakim
18:00–20:00
V02
PO s 10–14
Karen
V04
PO s 10–14
Joakim
V06
PO s 10–14
Joakim